Christopher NolanI

Christopher Jonathan James Nolan

8,7
30 890 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Christopher Nolan

Głęboko wierzę że zaprzestanie nagrywać kasowe filmy i choć raz zrobi sobie od nich przerwę nagrywając coś bardziej ambitnego pokroju Prestiżu czy Memento. W tych filmach pokazał swój potencjał, mimo iż nie było w nich wybuchów, efektów i wodotrysków. Nie zrozumcie mnie źle - Batmany były ok, kino akcji na najwyższym poziomie, dobrze zagrane i klimatyczne, ale czy akurat kino akcji to dobry kierunek?

toporminator

jak że bardzo lubie, a nawet uwielbiam Nolana też bym bardzo chciał żeby nakręcił jakiś "mniejszy" film ale niestety nie zapowiada się żeby tak było :(. Słyszałem że treaz bedzie się zajmował scenariuszami i produkcją filmów na podstawie komiksów. Szkoda szkoda i jeszcze raz szkoda. Mam nadzieje że z Interstellar'a zrobi mistrzostwo takie jak Incepcja czy Prestiż
Pozdrawiam :)

toporminator

Prestiż nie był wcale taki ambitny

ApolloCreed_

Kwestia opinii. Nie mniej jednak chodziło mi raczej o kino bardziej nastawione na fabułę i dobry scenariusz niż akcję i wodotryski za miliony dolarów.

toporminator

ale przecież jedno drugiego nie musi wykluczać

markin

Batman wykluczył, dolary nie starczyły na dobry scenariusz.

LordNeo

zgadzam się co do batmanów Nolanowskich scenariusza od linijki jak każdy teraz film akcji z Szitowood

ApolloCreed_

zależy co kto rozumie przez "ambitny" ale porównując z Iluzjonistą który wyszedł w tym samym czasie to Iluzjonista wypada naprawdę mizernie pod każdym względem

markin

Rzeczywiście, oglądałem te filmy praktycznie jeden po drugim i różnica na korzyść Prestiżu jest bardzo wyraźna. Choć uważam, że Iluzjonista to bardzo dobry film to jednak w porównaniu z Prestiżem wypada bardzo blado, co świadczy tylko dobrze o Prestiżu.

ApolloCreed_

Według mnie jego najlepszy film to Incepcja, w którym akcji oraz nowoczesnego efekciarstwa było sporo. Jednak nie był to główny cel twórcy - zakrycie braków w scenariuszu efektami wizualnymi. Film posiada bardzo dobry i oryginalny scenariusz, mamy tu doskonałe połączenie widowiskowego kina akcji z ciekawą i niejednoznaczna w odbiorze historią. Natomiast jeśli o Prestiż chodzi to była to adaptacja książki. Film oczywiście zrobiony od początku do końca bardzo dobrze lecz moim zdaniem książka jest o wiele lepsza. Polecam ją wszystkim, którzy są pod wrażeniem filmu. Będzie to na pewno bardzo miłe uzupełnienie, bądż spojrzenie na daną historie z nieco innego punktu widzenia.

toporminator

zamiast brac sie za te gowniane batmany powinien robic cos pokroju incepcji

toporminator

ee tam te batmany tylko mu czas zabierają a są na raz i to wymuszony

toporminator

Dobrze by było, gdyby zdecydował się nakręcić jakiś mocny, kontrowersyjny kryminał obyczajowy, z mizernie utkaną siecią intryg, najlepiej z główną rolą Day Lewisa i już bez Zimmera.

użytkownik usunięty
gowniarz_wyniosly

"kryminał obyczajowy, z mizernie utkaną siecią intryg"

Oj, ale dlaczego fabuła musi być 'mizerna'? Czy chodziło o słowo 'misternie'?

Racja, mój błąd ;P

toporminator

Wszystko prawda. Najśmieszniejsze jest to że większość "fanów" Nolana zna go z najsłabszej strony, czyli ostatniego Batman.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones