Christopher NolanI

Christopher Jonathan James Nolan

8,7
30 890 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Christopher Nolan

2 filmy Nolana w top 10 na IMDB!! :D Gość ma talent, ludziom się widocznie bardzo podoba jego kino, nice ;) http://www.imdb.com/chart/top

PS. prosiłbym żeby wszelcy trolle i przeciwnicy Nolana (no bo tak zapomniałem "nolan jest przereklamowany" - nie ma to jak argument) nie wpisywali się w tym temacie. Za wstrzemięźliwość dziękuję.

DLoN92

Co by nie było nie jestem przekonany czy te filmy zasługują swoje miejsca w tym rankingu. Historia kina jest dłuuuuga, i ma w swoich anałach zapisane zacniejsze filmy niż "Mroczny Rycerz" czy "Incepcja", ale faktem jest, że opinia zwykłego widza jest najważniejsza, co przekłada się na popularnośc filmu. O tym wszystkim możnaby bardzo długo dyskutować. Kino nigdy nie było obiektywne. Każdy lubi to co lubi i tego nie można pominąć. Jedni powiedzą, że filmy te nie zasługują na takie wysokie miejsca, a drudzy zupełnie co innego. Ja się w to nie bawię. Mam własną listę najlepszych filmów wszechczasów i to ona jest dla mnie najważniejsza. Co mnie obchodzi, co o filmie myślą inni.

Bialy_Pielgrzym

masz rację, ja też mam swoją listę najlepszych filmów gdzie nie ma ani jednego filmu Nolana, nie mniej cieszę się z sukcesu jaki już niewątpliwie odniósł, mimo, iż jest młody jak na reżysera, po prostu bardzo go lubię jak i jego filmy, jeszcze spokojnie drugie 40 lat może kręcić. Wiesz jeszcze do nie dawna bo 5 lat temu nikt nie wiedział w moim otoczeniu KIM JEST NOLAN.. ludzie patrzyli na mnie jak na debila czym ja sie zachwycam, a teraz każdy lata za nim jak szajbus.. eh.

DLoN92

No tak nikt o nim 5 lat temu nie wiedział, bo dopiero niedawno Nolan poszedł w komercję (zachowując oczywiście przy tym artystyczne możliwości). Chodzi mi tu oczywiście o "Batmana'' i "Inncepcję". Ja jednak bardziej go cenię za "Memento" i "Bezsenność", bo te filmy były robione z jeszcze taką niewinnością. Potem przyszły wielkie pieniądze i duże studia. A tak poza tym, prawdziwy fan kina wiedział kim jest Nolan jeszcze 5 lat temu. Ci, co się tak za nim teraz uganiają to widzą tylko "Mrocznego Rycerza" i " Incepcję", a "Memento" i Bezsenność" nadrabiają przy okazji. Pozdrawiam.

DLoN92

https://www.youtube.com/watch?v=lBYtjY07WXg

AutorAutor

to było 7 lat temu..

DLoN92

Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie.

AutorAutor

haahahah

użytkownik usunięty
AutorAutor

"ostatni post: AutorAutor wczoraj "
i tak przez niespełna 2 strony, z tym samym postem dookoła. Po co?

Żeby poszerzyć świadomość, zmienić perspektywę. Kino zaczęło się "trochę" wcześniej niż Nolan. Ba! zaczęło się wcześniej niż McTiernan! To bogactwo niezmierzone, a mam wrażenie, że w kółko kisicie się w tym samym sosie (Nolan-Aronofsky-Fincher-Tarantino-bracia Coen... o kimś zapomniałem?).
Kino to nawet nie "Ojciec chrzestny", to jeszcze lata świetlne przed nim. To John Sturges na przykład.
Nolan to wyborny reżyser, ale reżyser bajek wyłącznie, bajek dla dorosłych to prawda, ale wciąż bajek.
Jeśli on jest geniuszem, to kim jest Sidney Lumet?

użytkownik usunięty
AutorAutor

Ja tam nawet Nolana nie uważam za wybornego reżysera, pytam się zwyczajnie.

Ja uważam:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones