PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=500891}

Incepcja

Inception
8,2 620 888
ocen
8,2 10 1 620888
7,8 47
ocen krytyków
Incepcja
powrót do forum filmu Incepcja

Kpina.

ocenił(a) film na 6

Na prawdę zaskakują mnie opinie ludzi którzy twierdzą ,że film jest niezrozumiały i zbyt skomplikowany. Muszę przyznać ,że podchodziłem do niego z wielkimi nadziejami słysząc opinie znajomych - jak najbardziej pozytywne. Ale niestety, oglądając film bardzo się wynudziłem czekając na chwile kiedy film mnie zaskoczy albo wprawi mnie w zakłopotanie swoją fabułą. Niestety nic z tego. Film tej w mojej opinii na siłę aspiruje do ambitnego kina, niewiele jednocześnie sobą prezentując. Jedynie scena z bączkiem wydaje się ciekawa, chociaż widz i tak ma wrażenie ,że to już gdzieś było. A to, że film zajmuje miejsce pierwsze w rankingu sci-fi na filmwebie to zwyczajny absurd ; ) choćby ze względu na to ,że z tym gatunkiem nie ma prawie nic wspólnego. A na pewno nie ze "science".

legate48

Jak dla mnie to był zwykły film z akcji z trochę urozmaiconą fabułą i nietuzinkowymi efektami specjalnymi. Zakończenie jest denne i niewarte oskara. Tym bardziej, że Nolan ma chyba tendencje to niejasnych zakończeń, które nie mają w sumie żadnej głębi. Ale nie ma co się dziwić widzom, że wysoko oceniają ten film. W porównaniu to chłamu, jakie jest obecnie produkowany na masową skalę film wydaje się perełką. Ludzie zauważają pewne pierwiastki prawdziwej sztuki i to im się podoba sprawiając, że czują się lepsi. "Niezły" w moim mniemaniu jest jak dla mnie jak najbardziej dobrym określeniem wartości dzieła.

ocenił(a) film na 7
legate48

Ja po obejżeniu incepcji w kinie - kiedy to miód lał się z recenzji i wszystkich opinii - wyszedłem z seansu zniesmaczony prostotą tego filmu. Miałem wrażenie, że jest to średni film sensacyjny z "popularnymi" aktorami, a film był wbrew temu co wszyscy mówili bardzo prosty i nieskomplikowany, za to sztucznie zakręcany, osobiście kolejne "poziomy" filmu nie tworzyły nic ciekawego, odkrywczego ani zaskakującego a jedynie zmieniały krajobraz. Wszystko nadal było przedstawione w prosty i oczywisty sposób jak dla małpek, tak żeby sie nikt nie musiał zastanowić co tam na prawdę się działo bo wszystko dali na talerzu, tylko powiedzieli że jest zakręcone.

Nie wiem czy to co napisałem ma jakiś sens, ale podsumowując film mnie mocno rozczarował pod względem "złożoności".

ocenił(a) film na 5
legate48

No niestety, najbardziej zaskoczyło mnie (po pochlebnych opiniach innych), że w filmie nie było niczego zaskakującego. Jedyny plus za muzykę, efekty specjalne też mnie nie powaliły na kolana.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones