filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
AACTA
1984
http://aacta.org/
Australijski Instytut Filmowy / Australijska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych
AFI / AACTA (od 2012 roku)
Najlepszy film
wygrane
Próba miłości: Historia Annie O'Farrell
(1984)
Don Murray
nominacje
Moja pierwsza żona
(1984)
Jane Ballantyne
,
Paul Cox
Silver City
(1984)
Joan Long
Strikebound
(1984)
Miranda Bain
,
Timothy White
Najlepsza aktorka
wygrane
[Angela Punch McGregor]
Angela Punch McGregor
jako Jessica Hathaway w filmie
Próba miłości: Historia Annie O'Farrell
(1984)
nominacje
Wendy Hughes
Moja pierwsza żona
(1984)
Gosia Dobrowolska
Silver City
(1984)
Carol Burns
Strikebound
(1984)
Najlepszy aktor
wygrane
[John Hargreaves]
John Hargreaves
jako John w filmie
Moja pierwsza żona
(1984)
nominacje
Drew Forsythe
Próba miłości: Historia Annie O'Farrell
(1984)
Ivar Kants
Silver City
(1984)
Chris Haywood
Strikebound
(1984)
Najlepszy reżyser
wygrane
[Paul Cox]
Paul Cox
Moja pierwsza żona
(1984)
nominacje
Ken Cameron
Fast Talking
(1984)
Gil Brealey
Próba miłości: Historia Annie O'Farrell
(1984)
Sophia Turkiewicz
Silver City
(1984)
Najlepsza aktorka drugoplanowa
wygrane
[Anna Maria Monticelli]
Anna Maria Monticelli
jako Anna w filmie
Silver City
(1984)
nominacje
Monica Maughan
Próba miłości: Historia Annie O'Farrell
(1984)
Sandy Gore
Street Hero
(1984)
Peta Toppano
Street Hero
(1984)
Najlepszy aktor drugoplanowy
wygrane
[Steve Bisley]
Steve Bisley
jako Victor w filmie
Silver City
(1984)
nominacje
David Argue
Bandyci kontra BMX
(1983)
Peter Hehir
Fast Talking
(1984)
Najlepsza muzyka oryginalna
wygrane
Street Hero
(1984)
Garth Porter
,
Bruce Smeaton
nominacje
Próba miłości: Historia Annie O'Farrell
(1984)
Simon Walker
Razorback
(1984)
Iva Davies
Silver City
(1984)
William Motzing
Najlepsza scenografia
wygrane
Strikebound
(1984)
Harry Zettel
,
Neil Angwin
,
Tracy Watt
,
MacGregor Knox
nominacje
Razorback
(1984)
Bryce Walmsley
Silver City
(1984)
Igor Nay
Street Hero
(1984)
Brian Thomson
Najlepsze kostiumy
wygrane
Silver City
(1984)
Jan Hurley
nominacje
One Night Stand
(1984)
Ross Major
Street Hero
(1984)
Norma Moriceau
Strikebound
(1984)
Jennie Tate
Najlepsze zdjęcia
wygrane
Razorback
(1984)
Dean Semler
Poszukując zaginionej na australijskich bezdrożach żony, Carl odkrywa, że okolicę terroryzuje ogromny dzik.
nominacje
Moja pierwsza żona
(1984)
Yuri Sokol
Silver City
(1984)
John Seale
Strikebound
(1984)
Andrew de Groot
Najlepszy dźwięk
wygrane
Street Hero
(1984)
Roger Savage
,
David Harrison
,
Gary Wilkins
,
Bruce Lamshed
,
Mark J. Wasiutak
,
Terry Rodman
nominacje
Bandyci kontra BMX
(1983)
Andrew Steuart
,
Gethin Creagh
,
Robin Judge
,
Phil Judd
,
John Patterson
Razorback
(1984)
Ashley Grenville
,
Helen Brown
,
Phil Heywood
,
Ron Purvis
,
Peter Fenton
,
Greg Bell
,
Tim Lloyd
Strikebound
(1984)
Gethin Creagh
,
Rex Watts
,
Frank Lipson
,
Dean Gawen
,
Martin Oswin
Najlepszy fikcyjny film krótkometrażowy
wygrane
Getting Wet
(1984)
P.J. Hogan
Najlepszy film eksperymentalny
wygrane
Ulotne chwile
(1983)
Gerard Lee
,
Jane Campion
Najlepszy montaż
wygrane
Razorback
(1984)
William M. Anderson
Poszukując zaginionej na australijskich bezdrożach żony, Carl odkrywa, że okolicę terroryzuje ogromny dzik.
nominacje
Bandyci kontra BMX
(1983)
Alan Lake
Moja pierwsza żona
(1984)
Tim Lewis
Strikebound
(1984)
Jill Bilcock
Najlepszy scenariusz adaptowany
wygrane
Próba miłości: Historia Annie O'Farrell
(1984)
Chris Borthwick
,
John Patterson
nominacje
Bandyci kontra BMX
(1983)
Patrick Edgeworth
Razorback
(1984)
Everett De Roche
Strikebound
(1984)
Richard Lowenstein
Najlepszy scenariusz filmu krótkometrażowego
wygrane
Historia pewnej dziewczynki
(1984)
Jane Campion
Najlepszy scenariusz oryginalny
wygrane
Moja pierwsza żona
(1984)
Paul Cox
,
Bob Ellis
nominacje
Fast Talking
(1984)
Ken Cameron
Silver City
(1984)
Sophia Turkiewicz
,
Thomas Keneally
Street Hero
(1984)
Jan Sardi
Wyróżnieni w roku 1984
Silver City
(
3/11
)
Moja pierwsza żona
(
3/7
)
Próba miłości: Historia Annie O'Farrell
(
3/7
)
Street Hero
(
2/7
)
Razorback
(
2/6
)
Strikebound
(
1/9
)
Historia pewnej dziewczynki
(
1/1
)
Ulotne chwile
(
1/1
)
Getting Wet
(
1/1
)
Bandyci kontra BMX
(
0/4
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.